Mikrafon

COVID-19 Corona Virusu Hakkında

Merhaba, Bende sizler gibi gündemi takip edip tehlikeden nasıl korunabiliriz ne yapabiliriz diye sık sık araştırma yapıyorum. Faydam dokunur belki diye aşağıya ekliyorum
 

Semptomlar (Semptomları Hazılayan Dr. Tevfik Özlü Paylaşmıştır!)
 

1-3 Gün: Soğuk algınlığı ve gribe benzeyen belirtiler ortaya çıkar. Hafif ateş ve boğaz ağrısı görülebilir. Bağışıklık zayıfsa mide bulantısı ve ishal görülebilir.
 

4. Gün: Boğaz ağrısı şiddetlenir. Ses boğuklaşır. Yeme ve içmede zorluk yaşanabilir. Hafif baş ağrısı ile birlikte ishal başlar.
 

5. Gün: Boğaz ağrısı çok şiddetlenir. Yeme ve içme oldukça ağrılı bir hale gelir. Vücudu ve uzuvları hareket ettirmek sancılı olur. Eklem ağrıları görülür.
 

6. Gün: Kuru öksürük başlar. Konuşurken yutkunurken boğaz ağrısı şiddetlenir. Şiddetli bitkinlik başlar. Mide bulantısı artar. Zaman zaman nefes almada zorluk yaşanır. İshal ve kusma şiddetlenir.
 

7. Gün: Ateş 38 dereceye yükselir. Öksürük ve balgam çok şiddetlenir. Vücut ve baş ağrılarıyla birlikte kusma çok şiddetli bir hale gelir.
 

8. Gün: Soluk alıp vermek çok güç bir hale gelir. Gögüs bölgesi çok ağır olarak hissedilir. Öksürükle birlikte baş ve eklem ağrıları son derece artar. Vücut sıcaklığı 38 derecenin üzerine çkıkar.

 

9. Gün: Tüm belirtiler şiddetle artar. Yüz veya dudaklarda mavileşme görülür. Öksürük ve balgam çok şiddetlenir. Vücut ve baş ağrılarıyla birlikte kusma çok şiddetli bir hale gelir.

 

Virüsun Özellikleri

 

Virüsün Kaynağı net olarak belirlenmiş olmasada nette ki kaynaklar Yarasa Çorbası veya Pangolin adı verilen bir tür karınca yiyenden bulaştığı iddaa ediliyor. bazı kaynaklarda ise bu virusun 2003 yılında dünya nufusunu azaltmak için özellikle yaratıldığı ileri sürülmektedir.
 

Aşırı bulaşıcı özelliğinin sebebi çok dayanıklı yapıya sahip olmasından kaynaklıymış Uzmanların söylediğine göre Plastik yüzeylerde 72 Saat Metal Yüzeylerde 12-17 Saat Karton veya Kağıt yüzeylerde Yaklaşık 4 saat 26-27 derece sıcaklıkta öleceği söylense de şuan haritada bu sıcaklıkta olan bölgelerde vakalara rastlanmış olması ve hastalıkta 40 derece ateşe sahib vucuda rağmen yaşamya devam etmesi, söylenen sıcaklılarda yaşamaya devam edeceğini gösteriyor.

Sadece yapısında protein ve yağ bulunduğu için güneşe maruz kaldığında yağ yapısı özelliğini kaybecek protein kısmıda aynı bozulan et gibi sıcakta bozulacak diye bahsediliyor
 

Ace/12 Proteini vücudumuzda yoksa şanslıymışız çünkü virus bu proteine yapışıp yaşayabiliyormuş. Dünyada bu proteine sahip insanların genelde Asyalılar olduğu söylense de Ülkemizde ve Dünya genelinde ki ölümlere bakarsak Ace/12 proteini sadece Asya kökenli insanlarda olmadığını gösteriyor.
 

Son olarak bazı insanlarımız maske ve eldiveni sanırım sadece kendisini korumak için kullanıyor çünkü yol kenarlarına atılmış eldiven ve maskeler görüyorum. Hiç kimse bizim artıklarımızı toplamak zorunda değil. Ayrıca bu kafayla sevdiklerinizi de ateşe atıyorsunuz.

 

Teşekkür ederim
Herşey Gönlünüzce olsun


Aşağıya durumla ilgili faydası dokunabileceğini düşündüğüm bir kaç tane video ekledimCorona Virüs Hakkında Bilinmesi GerekenlerDOKTORLARIN GİZLİ VİDEOSU ORTAYA ÇIKTI. (Tehlike hakkında bigilendirme amaçlı)Koronavirüs teşhisi konulan Fransız doktor yaşadıklarını anlattıYoğun bakımda 39 yaşındaki koronavirüs hastasından uyarı: Bana bulaşmaz demeyin | VideoWuhan'da virüse yakalanıp iyileşen İngiliz anlattı: Kamyon çarpmış gibiydiDr. Halit Yerebakan corona virüs belirtileri ile grip ve soğuk algınlığı belirtilerini karşılaştırdıKoronaya Yakalandım Başıma Gelenler ve Belirtiler COVID-19 Sars-2"Ölüm oranı gerçekte daha yüksek"DOÇ. DR. YUSUF SAVRAN TÜRKİYE'YE ÇAĞRI YAPTI!Yavuz Dizdar O Belgeyi Açıkladı, Korona Virüsünün Planlı Olduğunun Kanıtı, corona #StayHome #WithMeANNEME VE BANA COVİD-19 TESPİTİ ! (BAKANLIK GÖRMESİ LAZIM)Bilim Kurulu üyesinden kritik uyarı: 'Önümüzdeki 5 gün önemli'


Paylas

Facebook'ta Paylas Whatsapp'ta PaylasSon Eklenen Yazilar

 1. COVID-19 Corona Virusu Hakkında

  Merhaba, Bende sizler gibi gündemi takip edip tehlikeden nasıl korunabiliriz ne yapabiliriz diye ...

 2. Klasik Araç Festivali başladı!

  Antika Otomobil Federasyonu (AOF) tarafından düzenlenen“2.Klasik Araç Festivali'nin'' açılışında ...

 3. Araçların Kilometresi nasıl anlaşılır?

  Bildiğimiz gibi ortalıkta kilometre düşürme gibi bir kandırma aldatma durumu söz konusu genelde a...

 4. Aracın hasarlı olup olmadığı nasıl anlaşılır?

  Otomobil veya motosiklet olsun aracın hasarlı olup olmadığını kontrol edebilmek her zaman zordur....

 5. Bmw E21 Tarihi ve Üretimi

  Bmw E21 Tarihi ve Üretimi

   

  Çoğumuzun bildiği gibi Bmw ...

 6. Vanos Nedir?

    Vanos ismi, değişen kam mili zamanlaması anlamına gelen ''Variable Nockenwellen Steuerung'...

 7. Mercedes 114-115 Kasanın Tarihçesi

  Mercedes-Benz W114 ve W115, Mercedes-Benz tarafından 1968-1976 yılları arasında üretilen bir üst ...

 8. Ferrari'nin Tarihi

  Ferrari S.p.A., merkezi ve kuruluş yeri İtalya'nın Modena şehrinin yakınındaki M...

 9. Petrol fiyatları neden artıyor?

  Brent petrol son 1 yıl içinde yüzde 50 artarak, varil fiyatı 80 dolara yükseldi.  Bu seviye ...

 10. Bmw'nin Tarihçesi

  BMW (Bayerische Motoren Werke AG'nin kısaltması)(Türkçe: Bavyera Motor Fabrikası...

 11. Mercedes-Benz'in Tarihçesi

  Mercedes-Benz yüz yılı aşkın süredir otomobil üreten bir Alman markası. Kendiler...

Sonuclarin Sonu

Google+ Sahibinden Instagram
Copyright Telif Hakki 2018-2019 parcakitabi.com
ssl sertifika